Dokumenty
Osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, nie mogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, przysługuje podmiotowe prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej. Osoby ubiegające się o zapewnienie całodobowego wsparcia mają prawo do skierowania i umieszczenia w domu pomocy społecznej niezależnie od poziomu zamożności.
KIEROWANIE DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
- Osoba ubiegająca się o przyjęcie do Domu Pomocy Społecznej powinna zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwego dla miejsca zamieszkania (w tym przypadku brane jest pod uwagę miejsce faktycznego pobytu osoby, a nie miejsca zameldowania).
- Pracownik Socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej na wniosek osoby zainteresowanej przeprowadza w ciągu 14 dni wywiad środowiskowy oraz zbiera niezbędną do tego celu dokumentacje tj.:
- Wywiad środowiskowy,
- Badania lekarskie,
- Wniosek lekarza, w którym stwierdzona zostanie konieczność umieszczenia w Domu Pomocy Społecznej,
- Oświadczenie osoby zainteresowanej o wyrażeniu zgody na umieszczenie w Domu Pomocy Społecznej,
- Aktualna decyzja emerytalno - rentowa,
- Pisemna zgoda na przetwarzanie danych osobowych,
- Po przeprowadzaniu wywiadu i skompletowaniu dokumentacji Ośrodek Pomocy Społecznej rejestruje akta, a osoba zostaje wpisana na listę oczekujących na skierowanie do właściwego Domu Pomocy Społecznej.
Pamiętaj! Wszystkie formalności załatwiasz w Ośrodku Pomocy Społecznej! Istnieje możliwość umieszczenia osoby w DPS "Nazaret" także na podstawie umowy cywilno-prawnej.
Istnieje możliwość umieszczenia osoby w DPS „Nazaret” także na podstawie umowy cywilno – prawnej.
KOSZT POBYTU STAŁEGO
Odpłatność w DPS Nazaret (dot. miejsc statutowych) jest ustalona na podstawie ustawy z dnia 12.03.2004 r o pomocy społecznej (Dz. U. z 2015 poz. 163 z późn zm.).